Czy warto zrobić kurs pierwszej pomocy e-learning? - Pro-Medic

Czy warto zrobić kurs pierwszej pomocy e-learning?

Kurs Pierwszej Pomocy Online z Certyfikatem
Wrzesień 3, 2020

Pierwsza pomoc to zespół czynności, które wykonuje się w trakcie nagłego zachorowania czy nieszczęśliwego wypadku.
Ma ona na celu pomóc osobie poszkodowanej, dopóki na miejsce nie przybędzie wykwalifikowany zespół. Niejednokrotnie pierwsza pomoc nie tylko polepsza stan poszkodowanego, ale także ratuje jego życie.
Ponadto w naszym kraju ustawodawca narzuca nam obowiązek udzielania pierwszej pomocy, będąc świadkiem zdarzenia. Dlatego istotne jest, aby każdy posiadał wiedzę oraz umiejętności, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.
Życie jest nieprzewidywalne, nie wiadomo kiedy taka wiedza może uratować życie osobie bliskiej, czy też przypadkowo spotkanej osobie.

Pierwsza pomoc online – dlaczego warto zapisać się na kurs?

Niebezpieczna sytuacja może przydarzyć się każdemu. Warto wiedzieć jak postąpić w razie omdlenia, zakrztuszenia, czy urazu. Zdalne kursy pierwszej pomocy uczą przede wszystkim fundamentalnych definicji i zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzięki nim staniesz się szybszy i pewniejszy w działaniu.

Bezpieczeństwo to jedno z podstawowych wymagań naszego społeczeństwa – przyczyńmy się do jego wysokiego poziomu odbywając kurs pierwszej pomocy.

Internetowy kurs pierwszej pomocy dla pracowników

Do nieprzewidywalnych i przykrych sytuacji dochodzi często w miejscu pracy, zwłaszcza tam, gdzie pracownicy narażeni są na urazy mechaniczne obsługując chociażby parki maszynowe. Kurs pierwszej pomocy online jest świetną propozycją dla pracowników firm budowlanych, mechaników, czy firm produkcyjnych.
Pamiętajmy, że pracodawcy są zobowiązani do przeszkolenia swoich pracowników, oraz do utworzenia specjalnej grupy ratowniczej, której zadaniem jest udzielanie pierwszej pomocy w miejscu pracy, a także organizacja punktu, w którym znajdować się będzie apteczka.

Kurs pierwszej pomocy online z certyfikatem

Ukończenie kursu pierwszej pomocy przez Internet oprócz dużej dawki wiedzy w postaci merytorycznych treści, grafik i filmów instruktażowych, zapewnia również imienne zaświadczenie.
Zaświadczenie honorowane jest przez organy nadzoru i kontroli takie jak Państwowa Inspekcja Pracy, czy Sanepid.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *