Kurs pierwszej pomocy online - dlaczego warto? - Pro-Medic

Kurs pierwszej pomocy online – dlaczego warto?

Pierwsza pomoc – każdy może zostać bohaterem
Luty 20, 2022
Pierwsza pomoc w domu – dlaczego jest tak bardzo ważna?
Grudzień 12, 2022

Udzielanie pierwszej pomocy jest obowiązkiem każdego z nas i to niezależnie od trybu życia, czy rodzaju wykonywanej pracy. Jednak w praktyce niewiele osób tak naprawdę wie, jak się zachować, gdy członek rodziny lub współpracownik ulegnie wypadkowi. Wówczas zasłaniamy się głównie niewiedzą oraz brakiem czasu na odbycie kursu pierwszej pomocy. Tymczasem obecnie na takie zajęcia można wygodnie zapisać się online. Zatem, czy warto uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy przez Internet?

Pierwsza pomoc przez Internet — co można zyskać?

Wypadki i nagłe zasłabnięcia zdarzają się niemal codziennie. Co ważne w takim momencie o czyimś życiu lub zdrowiu mogą zaważyć zaledwie sekundy. Dlatego uczestnictwo w kursie to nie tylko okazja do zdobycia nowych kwalifikacji, ale także możliwość zapewnienia bezpieczeństwa sobie i najbliższym. Tym bardziej że pierwsza pomoc e-learning to wygodny i skuteczny sposób, aby w krótkim czasie przyswoić niezbędną wiedzę z zakresu podstawowego medycznego wsparcia dla osoby poszkodowanej. Ponadto dzięki dedykowanej platformie e-learningowej kursanci zyskują dostęp do wartościowych treści, z których będą mogli swobodnie korzystać w domu lub w innym dowolnie wybranym przez siebie miejscu. W tym celu wystarczy tylko posiadać komputer, tablet lub smartfon z dostępem do Internetu.

Kurs pierwszej pomocy online z certyfikatem

Osoby, które z sukcesem ukończyły kurs pierwszej pomocy online, otrzymają przydatny certyfikat zaświadczający o nabytych umiejętnościach. Taki dokument może nam się przydać w pracy, ponieważ nawet wykonując proste czynności biurowe, warto znać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Poza tym kurs pierwszej pomocy online z certyfikatem to także dodatkowe kwalifikacje, które powinien docenić nasz pracodawca, szczególnie jeśli na co dzień mamy częsty kontakt z klientem. Ponieważ w sytuacji zasłabnięcia, czy utraty przytomności, będziemy mogli zapewnić danej osobie właściwą pomoc do czasu przyjazdu karetki.

Kurs pierwszej pomocy dla każdego

Niektóre osoby boją się udzielać pierwszej pomocy, gdyż obawiają się, że swoim działaniem mogą dodatkowo zaszkodzić osobie poszkodowanej. Dlatego pierwsza pomoc przez Internet to idealne rozwiązanie, które pozwoli nam zdobyć zaufanie do własnej wiedzy oraz umiejętności, dzięki czemu w sytuacji kryzysowej będziemy wiedzieli jak się zachować. Jednak czasami odkładamy decyzję o zapisaniu się na kurs, ponieważ myślimy, że nigdy nie będziemy musieli wykorzystać tej wiedzy w praktyce. Tymczasem nie trzeba wcale pracować w zawodzie medycznym, aby być świadkiem groźnych incydentów. Wystarczy, że w rodzinie mamy małe dzieci lub starsze osoby, które są wyjątkowo podatne na wypadki i urazy. Warto pamiętać również, że zdecydowana większość wypadków dzieje się w domu i wówczas szybka i fachowa pomoc może być kluczowa dla zdrowia bliskiej nam osoby.

Podsumowując, kurs pierwszej pomocy online z certyfikatem jest świetną alternatywą dla tradycyjnych zajęć oraz idealną opcją dla wyjątkowo zabieganych osób. Dlatego warto rozważyć zapisanie się na taki kurs, by zawsze być gotowym na niesienie pomocy potrzebującym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *